• info@tiamoeiscaffe.com
  • +90 422 211 66 66
  • +90 544 524 80 10

Malatya 7/24 Pizza

Malatya 7/24 Pizza

Pizza Servisimiz Sabah 10.00 ile Gece 01.00 Arasında Mevcuttur. 24 Çeşit Pizza İle Dilediğiniz Pizzayı Yaptırabilirsiniz..

Geniş ve Rahat ortamıyla Tiamo Eis Caffe Sizlere İtalyan Pizza'nın En İyisini Sunmaktadır. Hızlı Bir Şekilde Hazırlanan İnce Hamurlu Pizzalarımızı Tatmanızı Öneririz.Malatya'da Pizza Denince Akla Gelen İlk Restoran Tiamo Eis Caffe. Malatya'da En İyi Pizza Mekanı...

Pizza, üç bin yıl önce kavurma taşları üzerinde pişirilen antik yassı çörek veya börekten gelmektedir. İnsanlar tarafından tüketilen ilk tip mayalanmamış ekmek, ince yassı çörek veya turta bir çeşit ‘pizza'dır. Mayaların bulunmasının hemen ardından Mısırlılar mayalı yassı çörekleri tüketmişlerdir. ‘Pizza' terimi ise bir Latin terimi olan ‘pinsa'dan gelmektedir ve bir Latin fiili olan ‘pinsere'nin geçmiş zaman halidir ve ‘çarpışma' anlamına gelmektedir. Mısırlı, Yunan ve Roma'lı gibi Akdeniz bölgelerinde yaşayan medeniyetler arpadan, sudan ve çeşitli baharatlardan yapılmış yassı çörek veya börekleri yemekteydi. Elbette bu yassı börek veya çörekler pizzanın ‘ataları' olarak kabul edilmektedir.